Відкриваємо двері дітямБлоги

1369 0

НАПІВкроки в питаннях дітей недоречні

Як би я не варилася у цій темі тривалий час і вперше побачила б це відео - то в жодному разі не побачила там дискримінації за ознакою інвалідності. Чиновники заявили, що з 83 000 дітей-сиріт вже 87 % виховується в сімейних формах, таким чином підкресливши досягнення. Згідно планів Світового Банку - за кошти поточного кредиту (35 млн. дол.) буде закрито чи перепрофільовано (!) дитбудинки в 4 пілотних областях і очікують, що до 40% дітей буде переведено на виховання в громаду. Успіх, так?

А тепер те, про що між рядків можна прочитати:

- Дуже багато дітей в інтернатних закладах, особливо з інвалідністю, мають батьків, які від безвиході змушені були віддати дитину на виховання державі. ***немає статусу сироти - не потрапляє під реформу***

- Якщо планку поставити на 40 % виходу дітей в пілотних областях - то яка доля чекає решту 60%? 'перепрофільований' (читайте: косметичний ремонт) інтернат??

- В результаті маємо ситуацію: наші з вами гроші будуть витрачені (це ж кредит, а не грант), інтернатні заклади, які самим своїм існуванням інвалідизують дітей, пАкращені, а батьки, які через брак послуг в громаді і ресурсів віддають дітей у заклади - знову залишені сам на сам з проблемою.

Будь-яку реформу потрібно перевіряти на 'вшивість' - чи відповідає вона стандартам прав людини? І все, що НЕДОтягує - не може впроваджуватися. Кожна дитина має право на те, щоб рости в сім'ї чи близькій до сімейної форми виховання, бути в безпеці, бути серед людей в громаді. Ніяких НАПІВкроків навіть у планах бути не може.

Як то кажуть - цілься в місяць і опинишся серед зірок.
Галина Курило

Галина Курило

Увійдіть,
як користувач:
Коментарi

нема коментарів

Вийти
Увійдіть,
як користувач:
увiйти